O szkole

Podstawowe informacje o szkole:

 1. Zajęcia szkolne odbywać się będą w budynkach parafii Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie w godzinach 9.00-13.00 (klasy 1-3) oraz w godzinach 9.00-14.00 (klasy 4-8), zaś zajęcia dodatkowe w godzinach odpowiednio 13.00-14.00 lub 14.00 – 15.00.
 2. Świetlica będzie działała (w zależności od zapotrzebowania) w godz. 7-17.
 3. Organizacja zajęć w poziomie 1-3 przebiegać będzie podobnie do tej w metodzie M. Montessori – dzieci będą się uczyły w grupie mieszanej wiekowo. Jeśli do kl. 1-3 zakwalifikujemy 6-12 dzieci, zajęcia będą prowadzone przez jedną nauczycielkę, jeśli będzie to 13 do maksymalnie 20 dzieci, zajęcia będą prowadziły dwie panie. W tym przypadku druga pani będzie komunikowała się z dziećmi głównie w języku angielskim, aby stopniowo w zwykłych codziennych sytuacjach wdrażać je do komunikacji w tym języku.
 4. Zajęcia na poziomie klas 4-6 będą prowadzone w grupach mieszanych wiekowo. Są to najbardziej naturalne grupy, podobne do tych w jakich dzieci wyrastają wśródrodzeństwa w  rodzinach. Dobre działanie takich grup, w tym również grup dzieci w szkole, opiera się na mądrej hierarchii, gdzie starsi i bardziej doświadczeni są
  przewodnikami młodszych. Dzięki temu kształcą oni swe umiejętności przywódcze oraz opiekuńczość. Zajęcia będą miały formę warsztatów, projektów i wycieczek edukacyjnych. Prowadzone będą jednocześnie przez dwóch nauczycieli opiekujących się trzema grupami liczącymi po 6 – 7 osób (łącznie – max. 20 osób).
 5. Grupa uczniów na poziomie klas 7-8 będzie uczyła się według autorskiego systemu indywidualnego nauczania symultanicznego, który z powodzeniem funkcjonuje od 16 lat w Gimnazjum i Liceum im. Gostyńskiego.
 6. Zajęcia dodatkowe w ramach czesnego:
 1. Poza j. angielskim będzie możliwość nauki j. hiszpańskiego za dodatkową odpłatnością zależną od liczby chętnych.
 2. Czesne 550 zł/miesiąc łącznie z wakacjami, wpisowe 1000 zł (ważne aż do matury;)
 3. Posiłki – catering zapewniany przez firmę zewnętrzną
 4. Przyjęcia – pozytywne przejście próby kwalifikacyjnej w trakcie zajęć otwartych. Zapraszamy Państwa z dzieckiem na pierwsze takie zajęcia 01.04. 2017 o godz. 10.00 – 11.30.  Będzie to zabawa powiązana z edukacją. O terminach kolejnych zajęć otwartych będziemy informowali na tej stronie oraz na Facebook-u Szkoły.